VISHAY PR01000101500JA100 Through Hole Resistor, 150 ohm, 350 V, Axial Leaded, 1 W, � 5%, PR01 Series
Product details
| Temperature Coefficient | � 250ppm/K |
| Power Rating | 1W |
| Resistor Element Material | Metal Film |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Resistance | 150ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | PR01 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 350V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | PR01000101500JA100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Power Rating | 1W |
| Resistance | 150ohm |
| Voltage Rating | 350V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Power Rating | 1W |
| Resistance | 150ohm |
| Voltage Rating | 350V |