VISHAY MMA02040E3901BB100 Surface Mount MELF Resistor, 3.9 kohm, 200 V, 250 mW, ± 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film
HomeStore
This is a Surface Mount MELF Resistor, 3.9 kohm, 200 V, 250 mW, ± 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film product from VISHAY with the model number MMA02040E3901BB100
Product details
Resistance 3.9kohm
Voltage Rating 200V
Resistor Element Material Metal Film
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MMA 0204 Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient ± 15ppm/°C
MELF Resistor Case MELF DIN 0204 [3715 Metric]
Power Rating 250mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number MMA02040E3901BB100
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Miscellaneous EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
One Page Summary EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 3.9kohm
Voltage Rating 200V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range MMA 0204 Series
Power Rating 250mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number MMA02040E3901BB100
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 3.9kohm
Voltage Rating 200V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Power Rating 250mW
Part Number MMA02040E3901BB100
VISHAY MMA02040E3901BB100 Surface Mount MELF Resistor, 3.9 kohm, 200 V, 250 mW, ± 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film | Tanotis