VISHAY MMA02040E3300BB100 Surface Mount MELF Resistor, 330 ohm, 200 V, 250 mW, � 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film
Product details
| Resistance | 330ohm |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistance Tolerance | � 0.1% |
| Product Range | MMA 0204 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | � 15ppm/�C |
| MELF Resistor Case | MELF DIN 0204 [3715 Metric] |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MMA02040E3300BB100 |
Product details
| Resistance | 330ohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | VISHAY |
Description
| Resistance | 330ohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |