VISHAY MBB02070C2701FC100 Through Hole Resistor, 2.7 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW, � 1%, MBB Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 2.7 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW, � 1%, MBB Series product from VISHAY with the model number MBB02070C2701FC100
Product details
Temperature Coefficient � 50ppm/K
Power Rating 600mW
Resistor Element Material Thin Film
Automotive Qualification Standard AEC-Q100
Resistance 2.7kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MBB Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 350V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MBB02070C2701FC100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 600mW
Resistance 2.7kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MBB Series
Voltage Rating 350V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MBB02070C2701FC100
Description
Power Rating 600mW
Resistance 2.7kohm
Resistance Tolerance � 1%
Voltage Rating 350V
Part Number MBB02070C2701FC100
VISHAY MBB02070C2701FC100 Through Hole Resistor, 2.7 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW, � 1%, MBB Series | Tanotis