VISHAY MBA02040C1501FC100 Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MBA Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MBA Series product from VISHAY with the model number MBA02040C1501FC100
Product details
Temperature Coefficient � 50ppm/K
Power Rating 400mW
Resistor Element Material Thin Film
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MBA Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 200V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MBA02040C1501FC100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 400mW
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MBA Series
Voltage Rating 200V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MBA02040C1501FC100
Description
Power Rating 400mW
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance � 1%
Voltage Rating 200V
Part Number MBA02040C1501FC100
VISHAY MBA02040C1501FC100 Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MBA Series | Tanotis