VISHAY LTO100H39000JTE3 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, LTO100H Series, 100 W, ± 5%, Radial Leaded, 500 V
Product details
| Resistance: 3.9kohm |
| Product Range: LTO100H Series |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Resistor Case / Package: Radial Leaded |
| Voltage Rating: 500V |
| Resistor Technology: Thick Film |
| Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C |
| Resistor Type: Power |
| Product Diameter: - |
| Product Length: 20.7mm |
| Product Width: 15.76mm |
| Operating Temperature Min: -55°C |
| Operating Temperature Max: 175°C |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | LTO100H39000JTE3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance: 3.9kohm |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Voltage Rating: 500V |
| Resistor Type: Power |
| Product Diameter: - |
| Product Length: 20.7mm |
| Product Width: 15.76mm |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Resistance: 3.9kohm |
| Power Rating: 100W |
| Resistance Tolerance: ± 5% |
| Voltage Rating: 500V |
| Product Length: 20.7mm |
| Product Width: 15.76mm |