VISHAY LTO100F4R700JTE3 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, LTO 100, 100 W, ± 5%, TO-247, 375 V
HomeStore
  • High Power Resistor
Warnings
Product details
Resistance: 4.7ohm
Product Range: LTO 100
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Resistor Case / Package: TO-247
Voltage Rating: 375V
Resistor Technology: Thick Film
Temperature Coefficient: ± 150ppm/°C
Resistor Type: High Power
Product Diameter: -
Product Length: 15.76mm
Product Width: 5mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 175°C
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100F4R700JTE3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • High Power Resistor
Warnings
Product details
Resistance: 4.7ohm
Product Range: LTO 100
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 375V
Resistor Type: High Power
Product Diameter: -
Product Length: 15.76mm
Product Width: 5mm
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand VISHAY
Part Number LTO100F4R700JTE3
Description
Resistance: 4.7ohm
Power Rating: 100W
Resistance Tolerance: ± 5%
Voltage Rating: 375V
Product Length: 15.76mm
Product Width: 5mm
Part Number LTO100F4R700JTE3
VISHAY LTO100F4R700JTE3 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, LTO 100, 100 W, ± 5%, TO-247, 375 V | Tanotis