VISHAY FOIL RESISTORS Y000710K0000T9L Through Hole Resistor, S Series, 10 kohm, 600 mW, � 0.01%, 300 V, Radial Leaded
  • Resistance value range from 0.5ohm to 1Mohm
  • Maximum working voltage of 300V, 350V and 500V
  • Power rating is 1W at 125�C
  • �1%, �0.5%, �0.1%, �0.05%, �0.02%, �0.01% and �0.005%tolerance
  • Endurance of 2000h at 70�C
Applications
Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management, Industrial
Product details
Temperature Coefficient � 4.5ppm/�C
Power Rating 600mW
Automotive Qualification Standard -
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Resistor Element Type Metal Foil
Product Range S Series
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 300V
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y000710K0000T9L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Power rating is 1W at 125�C
  • Endurance of 2000h at 70�C
Applications
Product details
Power Rating 600mW
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Product Range S Series
Voltage Rating 300V
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y000710K0000T9L
Description
  • Power rating is 1W at 125�C
Power Rating 600mW
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Voltage Rating 300V
Part Number Y000710K0000T9L
VISHAY FOIL RESISTORS Y000710K0000T9L Through Hole Resistor, S Series, 10 kohm, 600 mW, � 0.01%, 300 V, Radial Leaded | Tanotis