VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C
HomeStore
This is a Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C product from VISHAY with the model number CH0402-100RGF
Product details
Resistance 100ohm
Resistor Case Style 0402 [1005 Metric]
Power Rating 50mW
Resistance Tolerance ± 2%
Product Range CH Series
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Frequency Max 50GHz
Resistor Mounting Surface Mount Device
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number CH0402-100RGF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 100ohm
Power Rating 50mW
Resistance Tolerance ± 2%
Product Range CH Series
Frequency Max 50GHz
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number CH0402-100RGF
Description
Resistance 100ohm
Power Rating 50mW
Resistance Tolerance ± 2%
Frequency Max 50GHz
Part Number CH0402-100RGF
VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C | Tanotis