VIGORTRONIX VTX-214-010-212 AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 12 V, 833 mA
HomeStore
This is a AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 12 V, 833 mA product from VIGORTRONIX with the model number VTX-214-010-212
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 833mA
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 30mm
Height 24mm
Depth 45.5mm
Product Range VTX-214-0xx Series
Other details
Brand VIGORTRONIX
Part Number VTX-214-010-212
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 30mm
Height 24mm
Depth 45.5mm
Other details
Brand VIGORTRONIX
Part Number VTX-214-010-212
Description
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 12V
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 30mm
Height 24mm
Depth 45.5mm
Part Number VTX-214-010-212
VIGORTRONIX VTX-214-010-212 AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 12 V, 833 mA | Tanotis