VCC (VISUAL Communications COMPANY) 2191L5-24V Panel Mount Indicator LED 7.87MM Green 24V
Product details
| LED Colour | Green |
| Operating Voltage | 24V |
| Mounting Hole Dia | 7.87mm |
| Forward Current If | - |
| Luminous Intensity | - |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | 2191L5-24V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| LED Colour | Green |
| Operating Voltage | 24V |
| Mounting Hole Dia | 7.87mm |
| Forward Current If | - |
| Luminous Intensity | - |
| Product Range | - |
Other details
| Part Number | 2191L5-24V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Operating Voltage | 24V |
| Mounting Hole Dia | 7.87mm |