APEM Q6F3CXXG12E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67 product from APEM with the model number Q6F3CXXG12E
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 8mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q6F3CXXG12E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 8mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q6F3CXXG12E
Description
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Part Number Q6F3CXXG12E
APEM Q6F3CXXG12E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67 | Tanotis