TURCK BI 1.5-EG08-AN6X INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR
HomeStore
This is a INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR product from TURCK with the model number BI 1.5-EG08-AN6X
Product details
Sensor Output NPN
Sensing Range Max 1.5mm
Supply Voltage DC Max 30V
Thread Size - Metric M8
Product Range -
Supply Voltage DC Min 10V
Other details
Brand TURCK
Part Number BI 1.5-EG08-AN6X
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Sensor Output NPN
Sensing Range Max 1.5mm
Supply Voltage DC Max 30V
Thread Size - Metric M8
Product Range -
Supply Voltage DC Min 10V
Other details
Brand TURCK
Part Number BI 1.5-EG08-AN6X
Description
Sensing Range Max 1.5mm
Supply Voltage DC Max 30V
Supply Voltage DC Min 10V