TT Electronics / Welwyn W21-120RJI W21-120RJI Through Hole Resistor 120 ohm W21 3 W ± 5% Axial Leaded 100 V
- Impervious lead-free vitreous enamel coating
- Overload characteristics ideal for protection circuits
- High stability and reliability
- High power dissipation for size
Other details
| Brand | TT ELECTRONICS / WELWYN |
| Part Number | W21-120RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |