TRIPP-LITE P024-003-15D PWR Cord Nema 5-15P/15R 15A/120V 3FT
HomeStore
This is a P024-003-15D PWR CORD , NEMA 5-15P/15R, 15A/120V, 3FT product from TRIPP-LITE with the model number P024-003-15D
Product details
Connector to Connector NEMA 5-15P to NEMA 5-15R
Cable Length - Metric 914.4mm
Current Rating 15A
Voltage Rating 120VAC
Jacket Colour Black
Product Range -
Cable Length - Imperial 3ft
Other details
Brand TRIPP-LITE
Part Number P024-003-15D
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Cable Length - Metric 914.4mm
Current Rating 15A
Voltage Rating 120VAC
Jacket Colour Black
Product Range -
Cable Length - Imperial 3ft
Other details
Brand TRIPP-LITE
Part Number P024-003-15D
Description
Cable Length - Metric 914.4mm
Current Rating 15A
Voltage Rating 120VAC
Part Number P024-003-15D
TRIPP-LITE P024-003-15D PWR Cord Nema 5-15P/15R 15A/120V 3FT | Tanotis