
Wurth Elektronik 686605050001 FFC / FPC Cable 5 Core 1 mm Same Sided Contacts 2 " 50 White
Product details
| No. of Cores | 5Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Same Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686605050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Wurth Elektronik 686605050001 FFC / FPC Cable 5 Core 1 mm Same Sided Contacts 2 " 50 White
Product details
| No. of Cores | 5Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Same Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686605050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Cores | 5Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Same Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686605050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









