TRIPP-LITE P011-006 POWER CORD, IEC 320 C13-NEMA L6-20P, 6FT
Product details
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Connector Type B | NEMA L6-20P |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C13 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P011-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TRIPP-LITE P011-006 POWER CORD, IEC 320 C13-NEMA L6-20P, 6FT
Product details
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Connector Type B | NEMA L6-20P |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C13 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P011-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Connector Type B | NEMA L6-20P |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C13 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P011-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










