Traco Power TIB 120-124EX AC/DC DIN Rail Supply (PSU) ITE 1 Output 120 W 24 V 5 A
HomeStore
This is a TIB 120-124EX AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU) , ITE, 1 Output, 120 W, 24 V, 5 A product from TRACO POWER with the model number TIB 120-124EX
Product details
Power Supply Approvals ITE
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage VAC 85V AC to 264V AC
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range TIB 120-EX Series
Other details
Brand TRACO POWER
Part Number TIB 120-124EX
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Supply Approvals ITE
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Other details
Brand TRACO POWER
Part Number TIB 120-124EX
Description
Output Power Max 120W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 5A
Part Number TIB 120-124EX
Traco Power TIB 120-124EX AC/DC DIN Rail Supply (PSU) ITE 1 Output 120 W 24 V 5 A | Tanotis