THOMAS & BETTS SRPE-15-0-C Spiral Wrap, UV Resistant, 0.59 ", 15 mm, Polyethylene, Black, 33 ft, 10 m
Product details
| External Diameter - Imperial | 0.59" |
| External Diameter - Metric | 15mm |
| Wrap Material | Polyethylene |
| Wrap Colour | Black |
| Reel Length (Imperial) | 33ft |
| Reel Length (Metric) | 10m |
| Bundle Dia Min - Imperial | 0.472" |
| Bundle Dia Max - Imperial | 2.755" |
| Bundle Dia Min - Metric | 12mm |
| Bundle Dia Max - Metric | 70mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | THOMAS & BETTS |
| Part Number | SRPE-15-0-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Wrap Colour | Black |
| Reel Length (Metric) | 10m |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | THOMAS & BETTS |
| Part Number | SRPE-15-0-C |
| Quantity | Each |
Description