TDK-LAMBDA DPP100-24. POWER SUPPLY, DIN RAIL, 1 O/P, 100W, 4.2A, 24V
HomeStore
This is a POWER SUPPLY, DIN RAIL, 1 O/P, 100W, 4.2A, 24V product from TDK-LAMBDA with the model number DPP100-24.
Product details
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Output Power Max 100W
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264VAC
Input Voltage AC Min 85VAC
Product Range DPP Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 24VDC
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
No. of Outputs 1 Output
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 4.2A
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number DPP100-24.
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Output Power Max 100W
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264VAC
Input Voltage AC Min 85VAC
Product Range DPP Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
No. of Outputs 1 Output
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 4.2A
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number DPP100-24.
Description
Output Power Max 100W
Input Voltage AC Max 264VAC
Input Voltage AC Min 85VAC
Output Current - Output 1 4.2A
Part Number DPP100-24.
TDK-LAMBDA DPP100-24. POWER SUPPLY, DIN RAIL, 1 O/P, 100W, 4.2A, 24V | Tanotis