SEMIKRON SKKT106B16E THYRISTOR MODULE, 115A, 1600V
Product details
| On State RMS Current IT(rms) | 180A |
| Holding Current Max Ih | 250mA |
| SCR Module Type | Series Connected - SCRs |
| Current It av | 106A |
| Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz | 2.25kA |
| Product Range | - |
| Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm | 1.6kV |
| Operating Temperature Max | 130°C |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKKT106B16E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$21.73SEMIKRON SKKT106B16E THYRISTOR MODULE, 115A, 1600V
Product details
| Current It av | 106A |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKKT106B16E |
| Quantity | Each |
Description
| Current It av | 106A |