ROXBURGH RES60F20 Power Line Filter, Chassis, 2 �F, 250 VAC, 20 A, General Purpose, Quick Connect, 1.2 mH
Product details
| Leakage Current Max | 740�A |
| Capacitance | 2�F |
| Filter Type | General Purpose |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 1.2mH |
| Current Rating | 20A |
| Product Range | RES60 Series |
| Voltage Rating | 250VAC |
Other details
| Brand | ROXBURGH |
| Part Number | RES60F20 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Capacitance | 2�F |
| Inductance Min | 1.2mH |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 250VAC |
Other details
| Brand | ROXBURGH |
| Part Number | RES60F20 |
| Quantity | Each |
Description
| Inductance Min | 1.2mH |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 250VAC |