Recom Power RAC20-24SK/277 RAC20-24SK/277 AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE 1 Output 20 W 24 V 830 mA
- RAC20-K series 20W PCB-mount AC/DC converter
- Standby mode optimized PSU (ENER Lot 6)
- Operating Altitude up to 5000m
- Operating temperature range from -40°C to +85°C
- Class II installations (without FG)
- EMC compliant without external components
- No load power consumption 40mW typical
- Through hole option
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Part Number | RAC20-24SK/277 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- Through hole option
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Quantity | Each |
Description