Phoenix Contact PC 16/ 2-STF-1016 Pluggable Terminal Block W/ Flange 10.16 mm 2 Ways 20AWG to 6AWG 16 mm² Screw 76 A
HomeStore
This is a PC 16/ 2-STF-10,16 Pluggable Terminal Block , W/ Flange, 10.16 mm, 2 Ways, 20AWG to 6AWG, 16 mm², Screw, 76 A product from PHOENIX CONTACT with the model number PC 16/ 2-STF-10,16
Other details
Brand PHOENIX CONTACT
Part Number PC 16/ 2-STF-10,16
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand PHOENIX CONTACT
Part Number PC 16/ 2-STF-10,16
Description
Part Number PC 16/ 2-STF-10,16
Phoenix Contact PC 16/ 2-STF-1016 Pluggable Terminal Block W/ Flange 10.16 mm 2 Ways 20AWG to 6AWG 16 mm² Screw 76 A | Tanotis