PHOENIX CONTACT 2904611 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), 1 Output, 480 W, 48 VDC, 10 A GTIN UPC EAN: 4055626355078 QUINT4-PS/1AC/48DC/10
HomeStore
Product details
No. of Outputs: 1 Output
Output Power Max: 480W
Output Voltage - Output 1: 48VDC
Output Current - Output 1: 10A
Output Voltage - Output 2: -
Output Current - Output 2: -
Output Voltage - Output 3: -
Output Current - Output 3: -
Output Voltage - Output 4: -
Output Current - Output 4: -
Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
Product Range: QUINT POWER Series
Other details
Brand PHOENIX CONTACT
Part Number 2904611
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs: 1 Output
Output Power Max: 480W
Output Current - Output 1: 10A
Output Voltage - Output 2: -
Output Current - Output 2: -
Output Voltage - Output 3: -
Output Current - Output 3: -
Output Voltage - Output 4: -
Output Current - Output 4: -
Other details
Brand PHOENIX CONTACT
Part Number 2904611
Output Power Max: 480W
Output Current - Output 1: 10A
PHOENIX CONTACT 2904611 AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), 1 Output, 480 W, 48 VDC, 10 A GTIN UPC EAN: 4055626355078 QUINT4-PS/1AC/48DC/10 | Tanotis