
Panduit BT2M-M30 Cable Tie Dome Top Miniature Nylon 6.6 HS (Polyamide HS) (Heat Stabilised) Black 201 mm
Panduit BT2M-M30 Cable Tie Dome Top Miniature Nylon 6.6 HS (Polyamide HS) (Heat Stabilised) Black 201 mm
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 HS (Polyamide 6.6 HS) (Heat Stabilised) |
| Cable Tie Colour | Black |
| Cable Tie Length | 201mm |
| Cable Tie Width | 2.4mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 18lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2M-M30 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $128.39
-70%$128.39
$38.52Panduit BT2M-M30 Cable Tie Dome Top Miniature Nylon 6.6 HS (Polyamide HS) (Heat Stabilised) Black 201 mm
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 HS (Polyamide 6.6 HS) (Heat Stabilised) |
| Cable Tie Colour | Black |
| Cable Tie Length | 201mm |
| Cable Tie Width | 2.4mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 18lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2M-M30 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 HS (Polyamide 6.6 HS) (Heat Stabilised) |
| Cable Tie Colour | Black |
| Cable Tie Length | 201mm |
| Cable Tie Width | 2.4mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 18lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2M-M30 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











