
Panasonic PM-R45 Photoelectric Sensor 6MM NPN 24VDC
Product details
| Sensor Output | NPN Open Collector |
| Sensing Range Max | 6mm |
| Supply Voltage DC Min | 5V |
| Supply Voltage DC Max | 24V |
| Output Current | 50mA |
| Product Range | PM-45 Series |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | PM-R45 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
More Images

Panasonic PM-R45 Photoelectric Sensor 6MM NPN 24VDC
Product details
| Sensor Output | NPN Open Collector |
| Sensing Range Max | 6mm |
| Supply Voltage DC Min | 5V |
| Supply Voltage DC Max | 24V |
| Output Current | 50mA |
| Product Range | PM-45 Series |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | PM-R45 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sensor Output | NPN Open Collector |
| Sensing Range Max | 6mm |
| Supply Voltage DC Min | 5V |
| Supply Voltage DC Max | 24V |
| Output Current | 50mA |
| Product Range | PM-45 Series |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | PM-R45 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











