
Omron Industrial Automation E3FA-RP11 2M Sensor Photoelectric 4M PNP
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 4m |
| Supply Voltage DC Min | 10V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Output Current | 100mA |
| Product Range | E3FA Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION |
| Part Number | E3FA-RP11 2M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $153.06
-70%$153.06
$45.92Omron Industrial Automation E3FA-RP11 2M Sensor Photoelectric 4M PNP
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 4m |
| Supply Voltage DC Min | 10V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Output Current | 100mA |
| Product Range | E3FA Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION |
| Part Number | E3FA-RP11 2M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 4m |
| Supply Voltage DC Min | 10V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Output Current | 100mA |
| Product Range | E3FA Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION |
| Part Number | E3FA-RP11 2M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












