PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ETQP4M3R3KVC Surface Mount Power Inductor, ETQP Series, 3.3 �H, 10.3 A, 17.1 A, 0.01034 ohm
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ETQP4M3R3KVC Surface Mount Power Inductor, ETQP Series, 3.3 �H, 10.3 A, 17.1 A, 0.01034 ohm
Product details
| Power Inductor Case | 10.7mm x 10mm x 4mm |
| DC Resistance Max | 0.01034ohm |
| Saturation Current (Isat) | 17.1A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | � 20% |
| Product Range | ETQP Series |
| RMS Current (Irms) | 10.3A |
| Inductance | 3.3�H |
| Inductor Construction | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | ETQP4M3R3KVC |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.22
-70%$1.22
$0.37PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ETQP4M3R3KVC Surface Mount Power Inductor, ETQP Series, 3.3 �H, 10.3 A, 17.1 A, 0.01034 ohm
Product details
| Power Inductor Case | 10.7mm x 10mm x 4mm |
| DC Resistance Max | 0.01034ohm |
| Saturation Current (Isat) | 17.1A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | � 20% |
| Product Range | ETQP Series |
| RMS Current (Irms) | 10.3A |
| Inductance | 3.3�H |
| Inductor Construction | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | ETQP4M3R3KVC |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Power Inductor Case | 10.7mm x 10mm x 4mm |
| DC Resistance Max | 0.01034ohm |
| Saturation Current (Isat) | 17.1A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | � 20% |
| Product Range | ETQP Series |
| RMS Current (Irms) | 10.3A |
| Inductance | 3.3�H |
| Inductor Construction | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | ETQP4M3R3KVC |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











