Oxley FLTM/P/5000/ROHS Power Line Filter 5000 pF 350 V EMI RFI 10 A Axial Leaded
HomeStore
This is a Power Line Filter, 5000 pF, 350 V, EMI, RFI, 10 A, Axial Leaded product from OXLEY with the model number FLTM/P/5000/ROHS
Product details
Capacitance 5000pF
Voltage Rating 350V
Filter Type EMI, RFI
Current Rating 10A
Filter Terminals Axial Leaded
Inductance Min -
Leakage Current Max -
Product Range FLTM Series
Other details
Brand OXLEY
Part Number FLTM/P/5000/ROHS
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 5000pF
Voltage Rating 350V
Filter Type EMI, RFI
Current Rating 10A
Filter Terminals Axial Leaded
Inductance Min -
Leakage Current Max -
Product Range FLTM Series
Other details
Brand OXLEY
Part Number FLTM/P/5000/ROHS
Description
Capacitance 5000pF
Voltage Rating 350V
Current Rating 10A
Part Number FLTM/P/5000/ROHS
Oxley FLTM/P/5000/ROHS Power Line Filter 5000 pF 350 V EMI RFI 10 A Axial Leaded | Tanotis