ORION FANS OD1225-24HB02A DC Axial Fan, 24 V, Square, 120 mm, 25 mm, Ball Bearing, 120 CFM
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Supply Voltage VDC
24V
Open menu
Fan Frame Size
120mm
Bearing Type
Ball Bearing
Open menu
Noise Rating
42dB
Rated Speed
3100rpm
Current Rating
320A
Air Flow - m3/min
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Find similar products
Fan Frame Type
Square
External Depth
25mm
Air Flow - CFM
120CFM
Power Rating
7.7W
Power Connection Type
2 Lead Wires
IP Rating
Product Range
OD1225 Series
Other details
Brand ORION FANS
Part Number OD1225-24HB02A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Supply Voltage VDC
24V
Fan Frame Size
120mm
Bearing Type
Ball Bearing
Noise Rating
42dB
Rated Speed
3100rpm
Current Rating
320A
Air Flow - m3/min
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Fan Frame Type
Square
External Depth
25mm
Air Flow - CFM
120CFM
Power Rating
7.7W
Power Connection Type
2 Lead Wires
IP Rating
Product Range
OD1225 Series
Other details
Brand ORION FANS
Part Number OD1225-24HB02A
24V
120mm
320A
25mm
7.7W
Part Number OD1225-24HB02A
ORION FANS OD1225-24HB02A DC Axial Fan, 24 V, Square, 120 mm, 25 mm, Ball Bearing, 120 CFM | Tanotis