OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION Z-15GW2-B7-K MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V
Product details
| Microswitch Actuator | Hinge Roller Lever |
| Contact Voltage DC Nom | 250VDC |
| Operating Force Max | 130gf |
| Contact Voltage AC Nom | 250VAC |
| Microswitch Type | Standard |
| Switch Terminals | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Product Range | Z Series |
| Contact Current Max | 15A |
Other details
| Brand | OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION |
| Part Number | Z-15GW2-B7-K |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Switch Terminals | - |
| Product Range | Z Series |
| Contact Current Max | 15A |
Other details
| Part Number | Z-15GW2-B7-K |
| Quantity | Each |
Description
| Contact Current Max | 15A |