NXP NX3DV42GU10X Analogue Switch Dpdt 1 Channels 6.5 ohm 3V to 4.3V Xqfn 10 Pins
HomeStore
This is a Analogue Switch, DPDT, 1 Channels, 6.5 ohm, 3V to 4.3V, XQFN, 10 Pins product from NXP with the model number NX3DV42GU10X
Product details
Analogue Switch Type DPDT
No. of Channels 1Channels
On State Resistance Max 6.5ohm
Supply Voltage Range 3V to 4.3V
Analogue Switch Case XQFN
No. of Pins 10Pins
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Product Range -
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NXP
Part Number NX3DV42GU10X
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Analogue Switch Type DPDT
No. of Channels 1Channels
On State Resistance Max 6.5ohm
Analogue Switch Case XQFN
No. of Pins 10Pins
Operating Temperature Max 85°C
Product Range -
RoHS Phthalates Compliant Yes
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NXP
Part Number NX3DV42GU10X
Description
On State Resistance Max 6.5ohm
No. of Pins 10Pins
Operating Temperature Max 85°C
Part Number NX3DV42GU10X
NXP NX3DV42GU10X Analogue Switch Dpdt 1 Channels 6.5 ohm 3V to 4.3V Xqfn 10 Pins | Tanotis