Nexperia 74LVC2G3157DP-Q10J Analogue Switch 2 Channels Spdt 195 ohm 1.65V to 5.5V Tssop 10 Pins
HomeStore
This is a Analogue Switch, 2 Channels, SPDT, 195 ohm, 1.65V to 5.5V, TSSOP, 10 Pins product from NEXPERIA with the model number 74LVC2G3157DP-Q10J
Product details
No. of Channels 2Channels
Analogue Switch Type SPDT
On State Resistance Max 195ohm
Supply Voltage Range 1.65V to 5.5V
Analogue Switch Case TSSOP
No. of Pins 10Pins
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 125°C
Product Range -
Automotive Qualification Standard AEC-Q100
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NEXPERIA
Part Number 74LVC2G3157DP-Q10J
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Channels 2Channels
Analogue Switch Type SPDT
On State Resistance Max 195ohm
Analogue Switch Case TSSOP
No. of Pins 10Pins
Product Range -
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NEXPERIA
Part Number 74LVC2G3157DP-Q10J
Description
On State Resistance Max 195ohm
No. of Pins 10Pins
Part Number 74LVC2G3157DP-Q10J
Nexperia 74LVC2G3157DP-Q10J Analogue Switch 2 Channels Spdt 195 ohm 1.65V to 5.5V Tssop 10 Pins | Tanotis