NMB TECHNOLOGIES 15038PB-B3J-EA-00 AC FAN, BALL, 150MM, 1650RPM, 230V/0.11A
HomeStore
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Type: Circular
Fan Frame Size: 150mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 102.3CFM
Noise Rating: 38dB
Power Rating: 18W
Rated Speed: 1650rpm
Power Connection Type: 2 Lead Wires
Current Rating: 110mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 2.9m³/min
Product Range: 15038PB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 15038PB-B3J-EA-00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Type: Circular
Fan Frame Size: 150mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 102.3CFM
Noise Rating: 38dB
Power Rating: 18W
Rated Speed: 1650rpm
Current Rating: 110mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 2.9m³/min
Product Range: 15038PB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 15038PB-B3J-EA-00
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Size: 150mm
External Depth: 38mm
Power Rating: 18W
Current Rating: 110mA
Part Number 15038PB-B3J-EA-00
NMB TECHNOLOGIES 15038PB-B3J-EA-00 AC FAN, BALL, 150MM, 1650RPM, 230V/0.11A | Tanotis