NMB TECHNOLOGIES 11938FB-B3N-EA-00 AC FAN, BALL, 119MM, 3100RPM, 230V/0.08A
HomeStore
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 110CFM
Noise Rating: 45dB
Power Rating: 14W
Rated Speed: 3100rpm
Power Connection Type: 2 Lead Wires
Current Rating: 80mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 3.1m³/min
Product Range: 11938FB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 11938FB-B3N-EA-00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 110CFM
Noise Rating: 45dB
Power Rating: 14W
Rated Speed: 3100rpm
Current Rating: 80mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 3.1m³/min
Product Range: 11938FB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 11938FB-B3N-EA-00
Nominal Rated Voltage AC: 230V
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Power Rating: 14W
Current Rating: 80mA
Part Number 11938FB-B3N-EA-00
NMB TECHNOLOGIES 11938FB-B3N-EA-00 AC FAN, BALL, 119MM, 3100RPM, 230V/0.08A | Tanotis