NMB TECHNOLOGIES 04010SS-24N-AT-00 AXIAL FAN, 40MM, 24VDC, 6.71CFM, 29DB
HomeStore
This is a AXIAL FAN, 40MM, 24VDC, 6.71CFM, 29DB product from NMB TECHNOLOGIES with the model number 04010SS-24N-AT-00
Product details
Supply Voltage 24V
Current Type DC
Fan Frame Size 40mm
External Depth 10mm
Noise Rating 29dBA
Flow Rate - Imperial 6.71cu.ft/min
Flow Rate - Metric 0.19m³/min
Bearing Type Sleeve
Power Connection Type 3 Lead Wires
Current Rating 46mA
Product Range 04010SS Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 04010SS-24N-AT-00
Quantity Each
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Supply Voltage 24V
Current Type DC
Fan Frame Size 40mm
External Depth 10mm
Noise Rating 29dBA
Flow Rate - Metric 0.19m³/min
Bearing Type Sleeve
Current Rating 46mA
Product Range 04010SS Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 04010SS-24N-AT-00
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Supply Voltage 24V
Fan Frame Size 40mm
External Depth 10mm
Current Rating 46mA
Part Number 04010SS-24N-AT-00
NMB TECHNOLOGIES 04010SS-24N-AT-00 AXIAL FAN, 40MM, 24VDC, 6.71CFM, 29DB | Tanotis