MICRONEL D601T-024KA-3 Axial Fan, D600T Series, 24 V, DC, 60 mm, 60 mm, 56 dBA, 40.4 cu.ft/min
HomeStore
This is a Axial Fan, D600T Series, 24 V, DC, 60 mm, 60 mm, 56 dBA, 40.4 cu.ft/min product from MICRONEL with the model number D601T-024KA-3
Product details
Supply Voltage 24V
Power Connection Type 3 Lead Wires, Tachometer
Flow Rate - Metric 1143l/min
Fan Frame Size 60mm
Current Type DC
Product Range D600T Series
Flow Rate - Imperial 40.4cu.ft/min
Current Rating 231mA
Noise Rating 56dBA
Bearing Type Ball
External Depth 60mm
Other details
Brand MICRONEL
Part Number D601T-024KA-3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Supply Voltage 24V
Flow Rate - Metric 1143l/min
Fan Frame Size 60mm
Current Type DC
Product Range D600T Series
Current Rating 231mA
Noise Rating 56dBA
Bearing Type Ball
External Depth 60mm
Other details
Brand MICRONEL
Part Number D601T-024KA-3
Description
Supply Voltage 24V
Fan Frame Size 60mm
Current Rating 231mA
External Depth 60mm
Part Number D601T-024KA-3
MICRONEL D601T-024KA-3 Axial Fan, D600T Series, 24 V, DC, 60 mm, 60 mm, 56 dBA, 40.4 cu.ft/min | Tanotis