
MURATA POWER SOLUTIONS 13R105C Inductor, Radial, 1300R Series, 1 mH, 330 mA, 330 mA, 2.1 ohm, � 10%
MURATA POWER SOLUTIONS 13R105C Inductor, Radial, 1300R Series, 1 mH, 330 mA, 330 mA, 2.1 ohm, � 10%
Product details
| DC Resistance Max | 2.1ohm |
| Saturation Current (Isat) | 330mA |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | � 10% |
| Product Range | 1300R Series |
| RMS Current (Irms) | 330mA |
| Inductance | 1mH |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 13R105C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MURATA POWER SOLUTIONS 13R105C Inductor, Radial, 1300R Series, 1 mH, 330 mA, 330 mA, 2.1 ohm, � 10%
Product details
| DC Resistance Max | 2.1ohm |
| Saturation Current (Isat) | 330mA |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | � 10% |
| Product Range | 1300R Series |
| RMS Current (Irms) | 330mA |
| Inductance | 1mH |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 13R105C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| DC Resistance Max | 2.1ohm |
| Saturation Current (Isat) | 330mA |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | � 10% |
| Product Range | 1300R Series |
| RMS Current (Irms) | 330mA |
| Inductance | 1mH |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 13R105C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











