Multicomp PRO MPGCS-020-150-3.0AA Thermal PAD Silicone 150X3MM Blue
HomeStore
Product details
Thickness 3mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 2W/m.K
Thermal Impedance -
Volume Resistivity -
External Length 150mm
External Width 150mm
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-020-150-3.0AA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Safety Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Multicomp PRO MPGCS-020-150-3.0AA Thermal PAD Silicone 150X3MM Blue - Image 2
Product details
Thickness 3mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 2W/m.K
Thermal Impedance -
Volume Resistivity -
External Length 150mm
External Width 150mm
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Quantity Each
Thickness 3mm
Thermal Conductivity 2W/m.K
External Length 150mm
External Width 150mm