Multicomp PRO MPGCS-020-150-3.0AA Thermal PAD Silicone 150X3MM Blue
Product details
| Thickness | 3mm |
| Conductive Material | Silicone |
| Thermal Conductivity | 2W/m.K |
| Thermal Impedance | - |
| Volume Resistivity | - |
| External Length | 150mm |
| External Width | 150mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MPGCS-020-150-3.0AA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
More Images
Multicomp PRO MPGCS-020-150-3.0AA Thermal PAD Silicone 150X3MM Blue
Product details
| Thickness | 3mm |
| Conductive Material | Silicone |
| Thermal Conductivity | 2W/m.K |
| Thermal Impedance | - |
| Volume Resistivity | - |
| External Length | 150mm |
| External Width | 150mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MPGCS-020-150-3.0AA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thickness | 3mm |
| Conductive Material | Silicone |
| Thermal Conductivity | 2W/m.K |
| Thermal Impedance | - |
| Volume Resistivity | - |
| External Length | 150mm |
| External Width | 150mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MPGCS-020-150-3.0AA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










