
Multicomp PRO MP010296 MP010296 Fuse Automotive 7.5 A 32 V 19.3mm x 4.99mm 12.54mm
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 7.5A |
| Voltage Rating VDC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 19.3mm x 4.99mm x 12.54mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP010296 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MP010296 MP010296 Fuse Automotive 7.5 A 32 V 19.3mm x 4.99mm 12.54mm
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 7.5A |
| Voltage Rating VDC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 19.3mm x 4.99mm x 12.54mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP010296 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 7.5A |
| Voltage Rating VDC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 19.3mm x 4.99mm x 12.54mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP010296 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










