STMICROELECTRONICS SMP100LC-200 TVS Diode, Transil SMP100LC Series, Bidirectional, 180 V, SMD, 2 Pins
Product details
| Clamping Voltage Vc Max | - |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 200V |
| Product Range | Transil SMP100LC Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Breakdown Voltage Max | 200V |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 180V |
| Peak Pulse Power Dissipation | - |
| Packaging | Cut Tape |
| Diode Case Style | SMD |
Other details
| Brand | STMICROELECTRONICS |
| Part Number | SMP100LC-200 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| No. of Pins | 2Pins |
| Packaging | Cut Tape |
| Diode Case Style | SMD |
Other details
| Brand | STMICROELECTRONICS |
| Part Number | SMP100LC-200 |
Description
| No. of Pins | 2Pins |