MULTICOMP PRO MP-APOT-031-08-10(1010)A-M1 TE Cooler Module, 2.5 A, 3.6 V, 5.4 W, 1.34 ohm, 72.9 °C, 30 AWG Solid Bare Wire, 10 x 10 x 2.5mm
Product Overview
- Precise temperature control, solid-state reliability
- Hot side temperature is 27°C
- Temperature difference at 300K is 72.9°C
- Maximum voltage is 3.6V
- Maximum current is 2.5A
- Cooling power is 5.4W
- Internal resistance is 1.34ohm
- 7.2mm length, 10mm width, 2.5 ±0.127mm height
- 0.05 / 0.05mm flatness/parallelism
- 50.8 ±2mm lead length, -40°C to +120°C temperature range
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP-APOT-031-08-10(1010)A-M1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product Overview
- Hot side temperature is 27°C
- Maximum voltage is 3.6V
- Maximum current is 2.5A
- Cooling power is 5.4W
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Quantity | Each |
Description
- Hot side temperature is 27°C
- Maximum voltage is 3.6V
- Maximum current is 2.5A
- Cooling power is 5.4W