MULTICOMP MCMF0W4FF2402A50 METAL FILM RESISTOR, 24KOHM, 250mW, 1%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 24KOHM, 250mW, 1% product from MULTICOMP with the model number MCMF0W4FF2402A50
Product details
Resistance 24kohm
Voltage Rating 250V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W4FF2402A50
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 24kohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W4FF2402A50
Description
Resistance 24kohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number MCMF0W4FF2402A50
MULTICOMP MCMF0W4FF2402A50 METAL FILM RESISTOR, 24KOHM, 250mW, 1% | Tanotis