MULTICOMP MCMF02WJJ103A10 METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 2W, 5%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 2W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCMF02WJJ103A10
Product details
Resistance 10kohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 250ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ103A10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Resistance 10kohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ103A10
Description
Resistance 10kohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCMF02WJJ103A10
MULTICOMP MCMF02WJJ103A10 METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 2W, 5% | Tanotis