MULTICOMP MCMF02WJJ022JA10 METAL FILM RESISTOR, 2.2 OHM, 2W, 5%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 2.2 OHM, 2W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCMF02WJJ022JA10
Product details
Resistance 2.2ohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 250ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ022JA10
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 2.2ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ022JA10
Description
Resistance 2.2ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCMF02WJJ022JA10
MULTICOMP MCMF02WJJ022JA10 METAL FILM RESISTOR, 2.2 OHM, 2W, 5% | Tanotis