MULTICOMP MCCFR0S2J0223A20 CARBON FILM RESISTOR, 22KOHM, 500mW, 5%
HomeStore
This is a CARBON FILM RESISTOR, 22KOHM, 500mW, 5% product from MULTICOMP with the model number MCCFR0S2J0223A20
Product details
Resistance 22kohm
Voltage Rating 350V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0SJ0xxxA20 Series
Resistor Element Type Carbon Film
Temperature Coefficient -450ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0S2J0223A20
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Resistance 22kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 5%
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR0S2J0223A20
Description
Resistance 22kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCCFR0S2J0223A20
MULTICOMP MCCFR0S2J0223A20 CARBON FILM RESISTOR, 22KOHM, 500mW, 5% | Tanotis