MULTICOMP MCCFR01SJ0473A10 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 1W, 5%
HomeStore
This is a CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 1W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCCFR01SJ0473A10
Product details
Resistance 47kohm
Voltage Rating 350V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0SJ0xxxA10 Series
Resistor Element Type Carbon Film
Temperature Coefficient -450ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR01SJ0473A10
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Resistance 47kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR01SJ0473A10
Description
Resistance 47kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCCFR01SJ0473A10
MULTICOMP MCCFR01SJ0473A10 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 1W, 5% | Tanotis