
MULTICOMP MCCFR01SJ0473A10 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 1W, 5%
Product details
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 350V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 1W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCCFR0SJ0xxxA10 Series |
| Resistor Element Type | Carbon Film |
| Temperature Coefficient | -450ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCFR01SJ0473A10 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.65
-69%$0.65
$0.20MULTICOMP MCCFR01SJ0473A10 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 1W, 5%
Product details
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 350V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 1W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCCFR0SJ0xxxA10 Series |
| Resistor Element Type | Carbon Film |
| Temperature Coefficient | -450ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCFR01SJ0473A10 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 350V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 1W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCCFR0SJ0xxxA10 Series |
| Resistor Element Type | Carbon Film |
| Temperature Coefficient | -450ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCFR01SJ0473A10 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











