
Multicomp MC001895 RF / Coaxial Cable Assembly SMA Bulkhead Jack MCX Right Angle Plug 1.37mm 50 ohm 3.9 " 100 mm
Multicomp MC001895 RF / Coaxial Cable Assembly SMA Bulkhead Jack MCX Right Angle Plug 1.37mm 50 ohm 3.9 " 100 mm
Product details
| Connector Type A | SMA Bulkhead Jack |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | 1.37mm |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 3.9" |
| Cable Length - Metric | 100mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | Smart Cable Assembly Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001895 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $27.30
-70%$27.30
$8.19Multicomp MC001895 RF / Coaxial Cable Assembly SMA Bulkhead Jack MCX Right Angle Plug 1.37mm 50 ohm 3.9 " 100 mm
Product details
| Connector Type A | SMA Bulkhead Jack |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | 1.37mm |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 3.9" |
| Cable Length - Metric | 100mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | Smart Cable Assembly Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001895 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | SMA Bulkhead Jack |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | 1.37mm |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 3.9" |
| Cable Length - Metric | 100mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | Smart Cable Assembly Series |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001895 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










