MULTICOMP CF06333CF/20/10 Cartridge Fuse, 20 A, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", 1 kA
HomeStore
This is a Cartridge Fuse, 20 A, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", 1 kA product from MULTICOMP with the model number CF06333CF/20/10
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
Fuse Size Imperial 1/4" x 1-1/4"
Blow Characteristic Fast Acting
Product Range -
Breaking Capacity Current AC 1kA
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number CF06333CF/20/10
Quantity Pack of 10
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
Product Range -
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number CF06333CF/20/10
Quantity Pack of 10
Description
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
Fuse Size Metric 6.3mm x 32mm
Part Number CF06333CF/20/10
MULTICOMP CF06333CF/20/10 Cartridge Fuse, 20 A, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", 1 kA | Tanotis